...

AKTUALNOŚCI

02.09.2018 - ZBIERAMY SIŁY NA NOWY ROK SZKOLNY

Dwieście dziewięćdziesiąt trzy dni roku kalendarzowego, sto osiemdziesiąt pięć dni nauki – tyle czasu pozostało do rozpoczęcia kolejnych wakacji. Teraz wystarczy tylko pracowicie wykorzystać ten czas. :-)

W internacie zabrano się do pracy z całą powagą, a zaczęto od wzmacniania tężyzny fizycznej. Poniżej kilka kadrów z naszej siłowni.

- Galeria z naszego "fitness klubu"

BUDRYS

18.04.2018 - Przywitanie wiosny......

Zmęczeni długą zimą, hucznie i z radością przywitaliśmy wiosnę!!!!!
Przywitanie zainaugurowaliśmy topieniem  słynnej ,,Marzanny". Nie obyło się również bez innych atrakcji. Bawiliśmy się na dyskotece a w przerwach zajadaliśmy się pyszną grillowaną kiełbaską. Mieliśmy również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych, biorąc udział w konkursie karaoke. Bawiliśmy się jak zwykle świetnie. Już nie możemy doczekać się przywitania lata. :)

- Galeria - Przywitanie wiosny

BUDRYS

 

14.03.2018 - Konkurs Wielkanocny ......

Przed Świętami Wielkanocnymi zgodnie z tradycją, wychowankowie internatu wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy stroik, ozdobę wielkanocną. W internacie zrobiło się świątecznie, dzięki króliczkom, zajączkom, jajkom a także stroikom. Nasza wyobraźnia, jak widać na załączonych zdjęciach jest ogromna. Dla nas to zawsze fajna zabawa a przy okazji rozbudzamy naszą kreatywność.  

- Galeria - Konkurs Wielkanocny

BUDRYS

 

28.02.2018 - KONKURS KARNAWAŁOWA MASKA ......

Tuż przed zabawą karnawałową w naszym internacie odbył się konkurs na najciekawszą maskę. W konkursie wzięli udział zarówno mieszkańcy jak i wychowankowie.
Jak widać na załączonych zdjęciach wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem.  

 

- Galeria - Maska karnawałowa

BUDRYS

 

 

 

07.02.2018 - Bal Karnawałowy .....

 

Sala przepełniona korowodem przebierańców były pląsy, kusy i swawole ... tak o to wyglądał nasz tegoroczny bal karnawałowy. Bawiliśmy się pierwszorzędnie do super muzyki. Ach długo będzie co wspominać ... dopiero za rok kolejny.


 

- Bal Karnawałowy 2018

 

BUDRYS

 

 

31.01.2018 - Hej kolęda, kolęda.....

W zimowe środowe popołudnie, odwiedzili nas z kolędą zaprzyjaźnieni księża. Wizyta przebiegała w miłej, świątecznej atmosferze. Nasi goście prócz dobrego ducha, przynieśli nam pamiątkowe kolędowe obrazki.


 

- Kolęda w internacie SOSW

 

BUDRYS

 

 

23.01.2018 - Wieczór kolęd i pastorałek.....

Święta to rodzinny czas, a wspólne kolędowanie to już od kilku lat nasza internacka tradycja.
23 stycznia 2018 roku zebraliśmy się w Budrysku, aby tradycji stało się zadość.
Wychowawcy wraz z kierownikiem przygotowali "Wieczór kolęd i pastorałek", który rozpoczął się o 16:30 a głównoprowadzącą była pani Ewa Rutkiewicz - nasz gość specjalny. Razem z panią Ewą gościliśmy jej podopieczne z Pałacu Młodzieży w Tarnowie.
Wychowankowie internatu chętnie uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek. Rozwiązywali zagadki muzyczne o tematyce świątecznej, a także mieli możliwość indywidualnej prezentacji swoich umiejętności wokalnych.
Serdecznie dziękujemy pani Ewie oraz Ewelinie i Łucji za przybycie do naszego internatu.
Wszyscy mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy!!


 

- Wieczór kolęd i pastorałek

 

BUDRYS

 


Za nami czas świąteczny ........

Właśnie zakończyły się ferie okresu Bożego Narodzenia - dla niektórych nastał czas potrzeby nadrobienia ewentualnych zaległości przed wystawieniem ocen semestralnych. Wszyscy niewątpliwie chętnie obejrzą materiał filmowy z tegorocznej wieczerzy wigilijnej w naszym internacie. Każdy również już zaczyna wybiegać myślami na miesiąc do przodu, kiedy to rozpoczną się ferie zimowe.
Zatem cała naprzód...


 

- Wigilia 2017

 

BUDRYS

Niech każda chwila nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przyniesie Wam wiele radości i pokoju.
Niech Nowonarodzony Jezus obdaruje Was i Waszych bliskich wszelką pomyślnością i szczęściem – czyniąc te Święta najpiękniejszymi w Waszym życiu….

 

 

 

BUDRYS

 

 

06.12.2017 - Magiczny dzień - Mikołajki

6 grudnia pod drzwi naszej placówki zajechały duże sanie a w nich siedział gość specjalny, Święty Mikołaj pojawił się u nas i tym razem. Wszystkie dzieci patrzyły na niego z radością.
W oczach można było zauważyć wyczekiwanie na ... no właśnie. Gość nie zawiódł, obdarował wszystkich fantastycznymi prezentami.  

 

- Mikołajki w SOSW

- Galeria Mikołajki w SOSW

BUDRYS

 

04.12.2017 - POLSKIE LEGENDY ......

To w tym roku szkolnym przewodnia idea zajęć naszego klubu czytelnika. Każde zajęcia poświęcone są rozwiązaniu tajemnicy innej legendy krążącej  w naszym narodzie. Podążając tropem polskich legend przybliżone zostały początki naszego państwa oraz jego symboli narodowych. Klub nasz poszukuje wciąż atrakcyjniejszych form zajęć - nawiązał już między innymi kontakt z filią Biblioteki Publicznej przy ul. Romanowicza, gdzie raz w miesiącu zapraszani jesteśmy gościnnie na zajęcia przygotowane specjalnie dla nas. Natomiast w ramach zajęć domowych zgłębiana była ostatnio tajemnica toruńskich pierników - w związku z czym część zajęć została przeprowadzona w naszej Akademii Smaku...

 

- Galeria polskie legendy

BUDRYS

 

21.11.2017 - Jiu-jitsu we wtorkowe wieczory

Jiu-jitsu – to dalekowschodnia sztuka walki bez agresji pozwalająca rozwijać swoje umiejętności poprzez zabawę i rywalizację.
Zajęcia we wtorkowe wieczory prowadzi trener pan Mariusz Wydro, który bezinteresownie poświęca swój czas ubogacając ofertę wychowawczą internatu.

 

- Jiu-jitsu we wtorkowe wieczory

- Galeria Jiu jitsu

BUDRYS

 

08.11.2017 - Dary jesieni ...

Złożone w koszach w naszym holu… poukładane misternie w artystyczne kompozycje…gromadzone podczas krajoznawczych wypraw mieszkańców internatu – dary Złotej Polskiej Jesieni. Prezentujące się w naszym domu w konkursie prac plastycznych o tematyce jesiennej.

 


- Galeria z uroczystych obchodów

BUDRYS

 

 

26.10.2017 - ŚLADAMI BABIEGO LATA

Znaleźliśmy je w okolicach Wierzchosławic na terenie nadleśnictwa – w miejscu, w którym znajduje się przyrodnicza ścieżka edukacyjna. Dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Bądźmy Razem, które sfinansowało koszt przejazdu autokarem, odkryliśmy urokliwe miejsce, które znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od naszej Placówki.

- Galeria babiego lata

BUDRYS

17.10.2017 - DZIEŃ INNY OD POZOSTAŁYCH

Udekorowana sala, odświętne ubrania, kwiaty w rękach, na ustach ciepłe słowa, przeprosiny wypowiadane ściszonym głosem. A przede wszystkim wspólna radość, że jesteśmy razem.

ŚWIĘTO NASZYCH NAUCZYCIELI i celebracja tego, po co tu właściwie jesteśmy…

- Występ przygotowany z okazji Dnia Nauczyciela

- Galeria z uroczystych obchodów

BUDRYS

27.09.2017 – ŻEGNAMY LATO, WITAMY JESIEŃ

W naszym domu uroczyście zostało pożegnane lato. Przy okazji powitania jesieni nie mniej uroczyście – i już oficjalnie – przywitani zostali nowi wychowankowie, którzy w tym roku zamieszkali wśród nas...

 - Jesienna fotokronika

BUDRYS

04.07.2017 – INTERNACKIE PASJE I BZIKI

Nasz Internat jest miejscem, gdzie już od kilkunastu lat w pracowni plastycznej pod okiem pani mgr Urszuli Knapczyk chętni wychowankowie mogą poznawać różne techniki plastyczne. Powstają tu różne prace: obrazy malowane farbami wodnymi, figury lepione z plasteliny, papier-mâché, a nawet dzieła z gipsu...

Czytaj więcej >>>

UK

15.06.2017 – NA POGÓRZU CIĘŻKOWICKIM

Na ostatnią internacką wycieczkę w tym roku szkolnym wybraliśmy się do Skamieniałego Miasteczka na Pogórzu Ciężkowickim. Do celu dowiozły nas autobus i pociąg. Spacerkiem udaliśmy się do centrum Ciężkowic, gdzie zobaczyliśmy malowniczy rynek, kościół parafialny pod wezwaniem Pana Jezusa Miłosiernego oraz figurę świętego Floriana. Następnie udaliśmy się do najważniejszego celu...

Czytaj więcej >>>

DCh

07.06.2017 - POZDRAV ZO SLOVENSKA!

Po kilkutygodniowym stażu w ramach Projektu Erasmus do naszej placówki powróciła ze Słowacji grupa wychowanków, którzy wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Budowlanych z Tarnowa uczestniczyli w programie „Innowacyjne techniki zdobienia wnętrz”.

Czytaj więcej >>>

WB

27.04.2017 - KONIEC REMONTU

Właśnie zakończony został remont naszej Placówki. Wygląd zewnętrzny po wykonaniu termoizolacji, elewacji oraz nowej nawierzchni uzyskał przyjazny i estetyczny wygląd.

Zapraszamy do naszej galerii, w której można znaleźć ujęcia zarówno z prowadzonych prac, jak i wygląd ostateczny. Obecnie trwa zasiew traw i formowanie trawników, co z pewnością jeszcze korzystniej wpłynie na nasze otoczenie.

 - Fotokronika zmian

WB

13.04.2017 - BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA

Życzymy Wam, aby każdy na swój sposób doświadczył w swoim życiu tej radosnej prawdy: że Jezus zmartwychwstał. A skoro tak, to jest z nami i towarzyszy naszej codzienności. Niech zatem ta obecność będzie siłą dla oddalania z naszego życia wszelkich lęków i niepokojów oraz wsparciem dla naszej wiary w powtórne przyjście Jezusa...

 - Galeria świąteczna

WB

29.03.2017 - ŚLADAMI JEZUSA

W każdą środę odwiedzają nas alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Tym razem zaprosili nas do wspólnego udziału w misterium nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Wiodła ona korytarzami naszego domu, na którego ścianach umieszczono wcześniej obrazy symbolizujące poszczególne stacje.

Było to wyjątkowe przeżycie – co więcej, skłoniło ono uczestników do głębokiej refleksji nad przeżywaniem czasu Wielkiego Postu...

 - Nasza Droga Krzyżowa

WB

10.03.2017 - W KLUBIE CZYTELNIKA…

W roku szkolnym 2016/2017 na terenie internatu założony został Klub Czytelnika mający na celu budzenie i kształtowanie zainteresowań czytelniczych wychowanków. Podstawą odbywających się zajęć jest Program Edukacji Czytelniczej. Spotkania Klubu odbywają się w czwartki o godzinie 19.00. Spotkania dostosowane są do wieku oraz zainteresowań wychowanków...

Czytaj więcej >>>

WB

14.02.2017 - W WALENTYNKOWYM KLIMACIE

Walentynkowym zwyczajem w naszym środowisku jest okazywanie sobie wzajemnie drobnych oznak sympatii - czy to w formie bardzo jawnych, czy mniej jawnych dowodach życzliwej pamięci. Nasz reporter oraz poczta walentynkowa w ten wtorek pracowali na pełnych obrotach.

 

 - W dzień Świętego Walentego

WB

27.01.2017 - TO, CO LUBI KAŻDY CHŁOPAK

Wieczorem nadchodzi czas na tradycyjne odstresowywanie na sali gimnastycznej. Są emocje, piłka, prawdziwy duch walki, no i nasz reporter...

 

 

 

- Piłka w grze!

KP i WB

26.01.2017 - ZANIM ZABŁYSNĄ ŚWIATŁA...

Każdy może spróbować tu swoich sił - o ile każdy występ poprzedzi zaangażowaniem na próbach i nauką tekstu w zaciszu swojego pokoju. Później czeka go za to scena, widownia, światła, no i oczywiście oklaski...

 

 

- Gwiazdorska galeria

KP i WB

25.01.2017 - Z CYKLU: ZRÓB TO SAM

Co można zrobić, dysponując w internacie trzema wolnymi popołudniami? W grupie III można sobie na przykład... pomalować pokój. Jeżeli uczęszcza się do klasy zawodowej o profilu robót wykończeniowych, to potrzebne są wyłącznie dobre chęci. Bo umiejętności, jak widać, są. Satysfakcja również!

 

 

- Robotnicze fotografie

KP i WB

24.01.2017 - 25 LAT SOSW W TARNOWIE

Z okazji 25-lecia naszej Placówki wychowawcy Internatu SOSW, Krzysztof Pepliński i Wiesław Borszowski, zrealizowali okolicznościową filmową prezentację poświęconą naszej Placówce. Każdego, kto jest już naszym absolwentem, obecnym wychowankiem czy też kimś w jakikolwiek sposób związanym z SOSW, zapraszamy do jej obejrzenia...

- film jubileuszowy

KP i WB

24.12.2016 - NAJWESELSZYCH ŚWIĄT!

W dzień Bożego Narodzenia
I radości, i spełnienia
I rodzinnego spokoju
Wielu prezentów w pokoju
Anielskiego zewsząd pienia...
Hej, przyjmijcie te życzenia
Od grona pedagogicznego
Internatu Wam drogiego

 

WB

27.03.2016 - Z OKAZJI WIELKIEJ NOCY...Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz spokojnego czasu w gronie najbliższych.

- obchody Wielkiej Nocy w SOSW

WB

28.12.2015 - DO SIEGO ROKU!

Wszystkim wychowankom, zarówno byłym, jak i obecnym, oraz ich wychowawcom - radosnego i szczęśliwego roku 2016:
- Z marzeniami, o które warto walczyć,
- Z radościami, którymi będziecie chcieli obdarzać innych,
- Z prawdziwymi przyjaciółmi,
- Z nadziejami, które będą inspiracją do lepszego życia.

Poniżej zaś pamiątka z tegorocznej wigilii Bożego Narodzenia, którą tradycyjnie obchodziliśmy w naszym wspólnym Domu przy ul. Romanowicza.

- obchody Bożego Narodzenia

WB

14.10.2015 - DZIEŃ NAUCZYCIELA...

Najserdeczniejszego życzenia -
Które da się urzeczywistnić
Pięknych szlachetnych pomsyłów
Które podszeptuje serce
Cierpliwości wytrwałości
U śmiechu na twarzy
Sukcesów zawodowych
Oraz zadowolenia z podopiecznych
Z głębi serca dziękujemy Wam
Za wszystkie dni które wspólnie Przeżywamy
Za uśmiech, dobrą radę
Za poświęcony nam czas
DZIĘKUJEMY.

- nasze obchody Dnia Nauczyciela

WB

FINAŁ JUBILEUSZOWEJ EDYCJI PROJEKTU PROFILAKTYCZNEGO

Odbyła się uroczysta Gala Finałowa, podsumowująca jubileuszową X edycję projektu profilaktycznego „Alkohol – świat zatopionych marzeń”. Na scenie Tarnowskiego Teatru wręczono nagrody wszystkim uczestnikom, którzy na przestrzeni roku szkolnego 2014/2015 współzawodniczyli w zadaniach programowych. Zwycięzcą całego konkursu został wieloletni lider projektu - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Na galę przybyli zaproszeni goście – Radni Miasta Tarnowa oraz przedstawiciele instytucji wpierających działania projektowe m.in. Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendy Miejskiej Policji, Muzeum Okręgowego w  Tarnowie i Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w  Rodzinie, którzy wręczyli laureatom cenne nagrody.

Ceremonię wręczania nagród uświetniły występy wokalistów i przedstawienia aktorów ze szkół i placówek biorących udział w projekcie. Publiczność mogła także podziwiać wystawę prac plastycznych z dziesięciu dotychczasowych edycji oraz zwycięską prezentację multimedialną, która była podsumowaniem tegorocznego przeglądu projektu.

Mimo, że pierwsze miejsce jest tylko jedno serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, ponieważ wszyscy jesteście zwycięzcami. – mówiła Dorota Krakowska, zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa ds. Polityki Społecznej.  A oto ranking laureatów X. edycji projektu profilaktycznego „Alkohol – świat zatopionych marzeń”:

1 miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie
2 miejsce: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Pogotowie Opiekuńcze” w Tarnowie
3 miejsce: Niepubliczne Gimnazjum w Tarnowie-Mościcach
               Gimnazjum nr 6 w Tarnowie
4 miejsce: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk” w Rzuchowej
5 miejsce: Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie
               Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Przyjazny Dom” w Tarnowie
6 miejsce: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Słoneczny Dom” w Tarnowie
7 miejsce: Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie
8 miejsce: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza im. J. Korczaka w Tarnowie

WB

30.04.2015 – WRACAMY NA FALE RDN!

Z dużym uznaniem słuchaczy i pracowników rozgłośni spotkała się tegoroczna audycja radiowa SOSW "Być Bliżej", zrealizowana w ramach projektu Świat Zatopionych Marzeń. Prezentacja naszej Placówki oparta została tym razem na wywiadzie przeprowadzonym z wicedyrektor SOSW, panią Renatą Wrzos. Audycję zrealizowali wychowawcy Internatu, panowie Wiesław Borszowski i Krzysztof Pepliński.

Dla zainteresowanych, którzy nie wysłuchali wcześniej audycji na falach RDN, zamieszczamy link do niej poniżej:

- tegoroczna audycja.

WB

04.04.2015 - JESZCZE JEDNA WIELKA NOC...

Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam, by zmartwychwstanie umacniało Was i Wasze rodziny w jedności i pokoju. Niech Baranek wypełni w ten wesoły czas nasze domy rodzinne błogim szczęściem, da nam siłę do przezwyciężenia trudności i sprawi, że niepewna przyszłość nigdy nie wzbudzi w nas trwogi...

WB

 

 

07.03.2015 - SWIETO SPORTOWE

Najstarsze grupy chlopców dzieki uprzejmosci organizatorów meczu mogly wziac udzial w spotkaniu z brazowymi medalistami mistrzostw swiata w Katarze. Spotkanie wiazalo sie z meczem pilki recznej w ramach Pucharu Polski pomiedzy SPR Tarnów a Wisla Plock, w której gra kilku zawodników z reprezentacji Polski. Mecz wprawdzie zespól z naszego miasta przegral, ale nieraz wazniejsza jest sama atmosfera widowiska sportowego – o czym moglismy przekonac sie wraz z trzema tysiacami tarnowskich kibiców.

- Nasze zdjęcia ze stadionu

- Galeria z wydarzenia (za radiokrakow.pl)

WB

02.03.2015 –KRAKOWIACZKI DWA

Dzisiaj zaglądnęliśmy do pracowni plastycznej internatu SOSW gdzie do końca miesiąca możemy oglądać pracę wykonaną na konkurs: „Poznajemy regiony Polski”. Placówka nasza prezentuje strój krakowski wykonany na zajęciach popołudniowych przez grupę wychowanków pod kierunkiem pani Urszuli Knapczyk.

 

- Zdjęcia tradycyjnych kostiumów

WB

10.01.2015 - SUKCES NA TORZE

Wielkim sukcesem naszej placówki zakończyły się integracyjne zawody kartingowe dla młodzieży z tarnowskich szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych!

Karting jest sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym, jak również socjalno-integracyjnym. Najlepszą metodą jest wskazywanie tego, co jest najważniejsze przez wytyczanie granic i uświadomienie, czym grozi ich przekroczenie przy dokonaniu złego wyboru. Reprezentacja naszej placówki zajęła trzecie, medalowe miejsce wśród dziesięciu innych reprezentacji biorących udział w zawodach. Warto nadmienić, że do zwycięstwa złotego medalu zabrakło zaledwie dwie setne sekundy!

W składzie naszej reprezentacji znaleźli się: Patrycjusz Moskal (kapitan), Piotr Błyskal, Mateusz Brożek, Dawid Niemiec. Serdecznie gratulujemy!

- relacja z zawodów (za imav.tv)

WB

24.12.2014 - W NASZYM BETLEJEM...

Historia o nieprzemijającej miłości Boga do człowieka po upływie dwóch tysięcy lat wciąż pozostaje aktualna. Wesoły to dzień, w którym Pan stał się jednym z nas - życzymy Wam, aby to szczęście zagościło także w Waszych sercach, i wzbogicało rodzinną atmosferę wigilijnego stołu...

 

- nasza wigilia

WB

01.11.2014 – SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI...

Swoją modlitwą, jak i myślami jesteśmy dziś przy tych, którzy odeszli. Wśród nich są uczniowie i nauczyciele SOSW. Jednym z nich jest założyciel naszej Placówki, pan dyrektor Władysław Pis, którego grób znajduje się na cmentarzu w Tarnowie-Klikowej.

Jego miejsce spoczynku odwiedziła delegacja wychowanków Internatu SOSW.

- Pamiętajmy o tych, co odeszli...

WB

14.10.2014 - DZIEŃ NAUCZYCIELA

Choć przyjęło się nazywać to święto Dniem Nauczyciela, nie tylko oni obchodzili w SOSW kolejny 14 października. Na naszej sali gimnastycznej odbywały się nie tylko podniosłe przemowy i gorące podziękowania wychowawcom, ale też tańce, śpiewy, czy przedstawienia. Radości było co nie miara, i wśród nauczycieli, i wśród wychowanków - ale co będziemy wam długo opowiadać, jeśli możecie zobaczyć to wszystko w reportażu poniżej...

- relacja z obchodów Dnia Edukacji Narodowej

WB

03.09.2014 – JESZCZE JEDEN NOWY ROK

1 września po uroczystej Mszy Świętej w kościele Miłosierdzia Bożego przeszliśmy wszyscy do hali sportowej SOSW, gdzie o godzinie 9:00 dyrektor SOSW, pan Krzysztof Zeliaś ceremonialnie rozpoczął inaugurację roku szkolnego w naszej Placówce.

Witając razem z nim wszystkich w rzeczywistości nowego roku szkolnego, pragniemy życzyć wam wiele radości płynącej ze szczęśliwego czasu, który spędzicie w naszym domu.

- Kalendarz roku szkolnego i dni wolnych

WB

07.07.2014 - KONIEC PEWNEGO ETAPU ŻYCIA

Wzruszenie i miłe wspomnienia towarzyszyły pożegnaniu absolwentów kończących edukację w naszej Placówce. W przemówieniu wygłoszonym przez pana dyrektora Krzysztofa Zeliasia zostały wyrażone odczucia naszych wszystkich. Pogratulował on również odchodzącym ich sukcesów, życząc powodzenia w dalszym życiu. Poniżej relacja wideo z tej uroczystości.

- relacja z uroczystej akademii

WB

12.07.2014 - KOZIOŁEK MATOŁEK W SOSW

Miło nam donieść, że już po raz kolejny - tym razem już w IX Edycji Projektu Profilaktycznego "Świat Zatopionych Marzeń" - nasza prezentacja, która podsumowała dokonania Placówki SOSW została wyróżniona pierwszym miejscem. I choć w ogólnej klasyfikacji nie byliśmy tym razem aż tak wysoko, wciąż pokazujemy, że jesteśmy w stanie dać z siebie wszystko.

Tym razem uczestnikom Projektu przypadło brać udział w zmaganiach u boku bohatera kultowych bajek i kreskówek, Koziołka Matołka... lecz co poczciwy kozioł przeżył - i co widział - opowie wam już poniższy film.

- zwycięska prezentacja

WB

12.05.2014 - GODNOŚĆ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Festyn w Parku Strzeleckim zakończył obchody II Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie.

Przez cały tydzień w naszym mieście realizowane były przedsięwzięcia nobilitujące osoby niepełnosprawne. Odbył się szereg imprez towarzyszących: sportowych, kulturalnych, artystycznych, czy dni otwarte.

Impreza w Parku Strzeleckim była udanym podsumowaniem czasu tych potrzebnych spotkań oraz sygnałem wysłanym do świadomości mieszkańców naszego miasta o stałej potrzebie usuwania barier społecznych utrudniających życie niepełnosprawnym.

- Skrót z Parku Strzeleckiego

- Galeria z wydarzenia (za pośrednictwem tarnow.pl)

WB

 

19.04.2014 - BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT...

Niech zmartwychwstały Chrystus udzieli Wam i Waszym bliskim daru życia pełnego radości i pokoju. Niech opromieni Wasze serca.


Niech da Wam nowe siły i optymizm potrzebny do stawiania czoła codzienności...

WB

 

15.04.2014 – WIELKANOC TUŻ

W świątecznej atmosferze spotkali się mieszkańcy naszego domu, aby móc tradycyjnie podzielić się wspólnie zwyczajami wielkanocnymi ze swoich rodzinnych stron.


Jak zwykle myśl przewodnia była jedna: wspólnotowy czas radości płynącej z faktu wielkanocnej nadziei...

- Galeria przedwielkanocna

WB

10.04.2014 - WIELKANOCNE KLIMATY W SOSW

Przedstawieniem małej formy multimedialno-muzycznej pod tytułem „Wyremontujesz serce dla Boga” rozpoczęliśmy czas wielkanocnej refleksji nad tajemnicą życia i (czasem) jego przemijania. Spontaniczna żywiołowość widowni złożonej z rodziców i innych zaproszonych gości jest najlepszą oceną tego nowatorskiego przedsięwzięcia, które wyznaczyło czas rozpoczęcia przez nas rekolekcji...

- Całość przedstawienia

- Galeria z przedstawienia (za pośrednictwem www.sosw.tarnow.pl)

WB

11.04.2014 – SOSW NA FALACH RDN III

Trzeci rok z rzędu nagrana została przez naszą Placówkę konkursowa audycja radiowa w ramach „Świata zatopionych marzeń”. O transmisji na falach RDNu poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Przypominamy, że w dwóch poprzednich edycjach audycje nasze zajmowały pierwsze miejsce.

Poniżej prezentacja tegorocznej audycji oraz linki do poprzednich.

- tegoroczna audycja,

- audycja z 2013,

- audycja z 2012,

WB

 

21.03.2014 - NIEGOŚCINNE SOSW

Wielkim sukcesem reprezentantów SOSW zakończyły się mistrzostwa w badmintonie o Puchar Świata Zatopionych Marzeń. Rozgrywały się one przez 2 miesiące w naszej sali sportowej - każda z 12 reprezentacji biorących udział w rozgrywkach wystawiła trzech zawodników, który następnie drogą losowania rywalizowali w trzech róznych grupach. Z każdej z nich dwóch najlepszych zakwalifikowało się do ścisłego finału... a pozycje medalowe wbrew zasadzie gościnności zagrabione zostały przez SOSW! Kolejne miejsca na podium zajęli M. Kółkowski, W. Baran oraz Ł. Kukliński.

- Badmintonowy skrót

WB

 

16.02.2014 – BYŁ TAKI BAL

Jeszcze niedawno nie mogliśmy się doczekać ferii zimowych, a już trzeba jutro zacząć znowu poruszać się w rytm szkolnego dzwonka. I semestr kończymy również balem kostiumowym kończącym czas karnawału. To dobra sposobność, by puścić w niepamięć ewentualne niepowodzenia poprzedniego semestru i w olimpijskiej formie rozpocząć kolejne półrocze. Na osłodę powrotu do szkoły garść wspomnień z udanego balu w formie fotografii. (Wkrótce również relacje filmowe z mistrzostw Świata Zatopionych Marzeń w badmintonie i w piłce nożnej - czyli nie tylko nauka!).

- Nasze wspomnienia z balu

WB

31.01.2014 – PRZYJEMNIE, ALE BEZPIECZNIE

Rozpoczynają się ferie. Życząc, by były ciekawe i pełne atrakcji, a przy tym bezpieczne, oferujemy Wam kilka dobrych rad!

* Przed wyjściem z domu ubierzcie się ciepło!
* Rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, jazda na nartach i sankach, jazda na łyżwach sprawiają dużo radości ale każda zabawa na śniegu powinna być bezpieczna...

Czytaj więcej >>>

WB

STARSZE WIADOMOŚCI >>>

Termometr SOSW Click for Tarnow, Poland Forecast

MYŚL TYGODNIA

"Marząc, szkicujemy naszą przyszłość..."


Przyjaciele: