...

 

AKTUALNOŚCI

14.03.2018 - Konkurs Wielkanocny ......

Przed Świętami Wielkanocnymi zgodnie z tradycją, wychowankowie internatu wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy stroik, ozdobę wielkanocną. W internacie zrobiło się świątecznie, dzięki króliczkom, zajączkom, jajkom a także stroikom. Nasza wyobraźnia, jak widać na załączonych zdjęciach jest ogromna. Dla nas to zawsze fajna zabawa a przy okazji rozbudzamy naszą kreatywność.  

- Galeria - Konkurs Wielkanocny

BUDRYS

 

28.02.2018 - KONKURS KARNAWAŁOWA MASKA ......

Tuż przed zabawą karnawałową w naszym internacie odbył się konkurs na najciekawszą maskę. W konkursie wzięli udział zarówno mieszkańcy jak i wychowankowie.
Jak widać na załączonych zdjęciach wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem.  

 

- Galeria - Maska karnawałowa

BUDRYS

 

 

 

07.02.2018 - Bal Karnawałowy .....

 

Sala przepełniona korowodem przebierańców były pląsy, kusy i swawole ... tak o to wyglądał nasz tegoroczny bal karnawałowy. Bawiliśmy się pierwszorzędnie do super muzyki. Ach długo będzie co wspominać ... dopiero za rok kolejny.


 

- Bal Karnawałowy 2018

 

BUDRYS

 

 

31.01.2018 - Hej kolęda, kolęda.....

W zimowe środowe popołudnie, odwiedzili nas z kolędą zaprzyjaźnieni księża. Wizyta przebiegała w miłej, świątecznej atmosferze. Nasi goście prócz dobrego ducha, przynieśli nam pamiątkowe kolędowe obrazki.


 

- Kolęda w internacie SOSW

 

BUDRYS

 

 

23.01.2018 - Wieczór kolęd i pastorałek.....

Święta to rodzinny czas, a wspólne kolędowanie to już od kilku lat nasza internacka tradycja.
23 stycznia 2018 roku zebraliśmy się w Budrysku, aby tradycji stało się zadość.
Wychowawcy wraz z kierownikiem przygotowali "Wieczór kolęd i pastorałek", który rozpoczął się o 16:30 a głównoprowadzącą była pani Ewa Rutkiewicz - nasz gość specjalny. Razem z panią Ewą gościliśmy jej podopieczne z Pałacu Młodzieży w Tarnowie.
Wychowankowie internatu chętnie uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek. Rozwiązywali zagadki muzyczne o tematyce świątecznej, a także mieli możliwość indywidualnej prezentacji swoich umiejętności wokalnych.
Serdecznie dziękujemy pani Ewie oraz Ewelinie i Łucji za przybycie do naszego internatu.
Wszyscy mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy!!


 

- Wieczór kolęd i pastorałek

 

BUDRYS

 


Za nami czas świąteczny ........

Właśnie zakończyły się ferie okresu Bożego Narodzenia - dla niektórych nastał czas potrzeby nadrobienia ewentualnych zaległości przed wystawieniem ocen semestralnych. Wszyscy niewątpliwie chętnie obejrzą materiał filmowy z tegorocznej wieczerzy wigilijnej w naszym internacie. Każdy również już zaczyna wybiegać myślami na miesiąc do przodu, kiedy to rozpoczną się ferie zimowe.
Zatem cała naprzód...


 

- Wigilia 2017

 

BUDRYS

Niech każda chwila nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przyniesie Wam wiele radości i pokoju.
Niech Nowonarodzony Jezus obdaruje Was i Waszych bliskich wszelką pomyślnością i szczęściem – czyniąc te Święta najpiękniejszymi w Waszym życiu….

 

 

 

BUDRYS

 

 

06.12.2017 - Magiczny dzień - Mikołajki

6 grudnia pod drzwi naszej placówki zajechały duże sanie a w nich siedział gość specjalny, Święty Mikołaj pojawił się u nas i tym razem. Wszystkie dzieci patrzyły na niego z radością.
W oczach można było zauważyć wyczekiwanie na ... no właśnie. Gość nie zawiódł, obdarował wszystkich fantastycznymi prezentami.  

 

- Mikołajki w SOSW

- Galeria Mikołajki w SOSW

BUDRYS

 

04.12.2017 - POLSKIE LEGENDY ......

To w tym roku szkolnym przewodnia idea zajęć naszego klubu czytelnika. Każde zajęcia poświęcone są rozwiązaniu tajemnicy innej legendy krążącej  w naszym narodzie. Podążając tropem polskich legend przybliżone zostały początki naszego państwa oraz jego symboli narodowych. Klub nasz poszukuje wciąż atrakcyjniejszych form zajęć - nawiązał już między innymi kontakt z filią Biblioteki Publicznej przy ul. Romanowicza, gdzie raz w miesiącu zapraszani jesteśmy gościnnie na zajęcia przygotowane specjalnie dla nas. Natomiast w ramach zajęć domowych zgłębiana była ostatnio tajemnica toruńskich pierników - w związku z czym część zajęć została przeprowadzona w naszej Akademii Smaku...

 

- Galeria polskie legendy

BUDRYS

 

21.11.2017 - Jiu-jitsu we wtorkowe wieczory

Jiu-jitsu – to dalekowschodnia sztuka walki bez agresji pozwalająca rozwijać swoje umiejętności poprzez zabawę i rywalizację.
Zajęcia we wtorkowe wieczory prowadzi trener pan Mariusz Wydro, który bezinteresownie poświęca swój czas ubogacając ofertę wychowawczą internatu.

 

- Jiu-jitsu we wtorkowe wieczory

- Galeria Jiu jitsu

BUDRYS

 

08.11.2017 - Dary jesieni ...

Złożone w koszach w naszym holu… poukładane misternie w artystyczne kompozycje…gromadzone podczas krajoznawczych wypraw mieszkańców internatu – dary Złotej Polskiej Jesieni. Prezentujące się w naszym domu w konkursie prac plastycznych o tematyce jesiennej.

 


- Galeria z uroczystych obchodów

BUDRYS

 

 

26.10.2017 - ŚLADAMI BABIEGO LATA

Znaleźliśmy je w okolicach Wierzchosławic na terenie nadleśnictwa – w miejscu, w którym znajduje się przyrodnicza ścieżka edukacyjna. Dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Bądźmy Razem, które sfinansowało koszt przejazdu autokarem, odkryliśmy urokliwe miejsce, które znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od naszej Placówki.

- Galeria babiego lata

BUDRYS

17.10.2017 - DZIEŃ INNY OD POZOSTAŁYCH

Udekorowana sala, odświętne ubrania, kwiaty w rękach, na ustach ciepłe słowa, przeprosiny wypowiadane ściszonym głosem. A przede wszystkim wspólna radość, że jesteśmy razem.

ŚWIĘTO NASZYCH NAUCZYCIELI i celebracja tego, po co tu właściwie jesteśmy…

- Występ przygotowany z okazji Dnia Nauczyciela

- Galeria z uroczystych obchodów

BUDRYS

27.09.2017 – ŻEGNAMY LATO, WITAMY JESIEŃ

W naszym domu uroczyście zostało pożegnane lato. Przy okazji powitania jesieni nie mniej uroczyście – i już oficjalnie – przywitani zostali nowi wychowankowie, którzy w tym roku zamieszkali wśród nas...

 - Jesienna fotokronika

BUDRYS

04.07.2017 – INTERNACKIE PASJE I BZIKI

Nasz Internat jest miejscem, gdzie już od kilkunastu lat w pracowni plastycznej pod okiem pani mgr Urszuli Knapczyk chętni wychowankowie mogą poznawać różne techniki plastyczne. Powstają tu różne prace: obrazy malowane farbami wodnymi, figury lepione z plasteliny, papier-mâché, a nawet dzieła z gipsu...

Czytaj więcej >>>

UK

15.06.2017 – NA POGÓRZU CIĘŻKOWICKIM

Na ostatnią internacką wycieczkę w tym roku szkolnym wybraliśmy się do Skamieniałego Miasteczka na Pogórzu Ciężkowickim. Do celu dowiozły nas autobus i pociąg. Spacerkiem udaliśmy się do centrum Ciężkowic, gdzie zobaczyliśmy malowniczy rynek, kościół parafialny pod wezwaniem Pana Jezusa Miłosiernego oraz figurę świętego Floriana. Następnie udaliśmy się do najważniejszego celu...

Czytaj więcej >>>

DCh

07.06.2017 - POZDRAV ZO SLOVENSKA!

Po kilkutygodniowym stażu w ramach Projektu Erasmus do naszej placówki powróciła ze Słowacji grupa wychowanków, którzy wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Budowlanych z Tarnowa uczestniczyli w programie „Innowacyjne techniki zdobienia wnętrz”.

Czytaj więcej >>>

WB

27.04.2017 - KONIEC REMONTU

Właśnie zakończony został remont naszej Placówki. Wygląd zewnętrzny po wykonaniu termoizolacji, elewacji oraz nowej nawierzchni uzyskał przyjazny i estetyczny wygląd.

Zapraszamy do naszej galerii, w której można znaleźć ujęcia zarówno z prowadzonych prac, jak i wygląd ostateczny. Obecnie trwa zasiew traw i formowanie trawników, co z pewnością jeszcze korzystniej wpłynie na nasze otoczenie.

 - Fotokronika zmian

WB

13.04.2017 - BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA

Życzymy Wam, aby każdy na swój sposób doświadczył w swoim życiu tej radosnej prawdy: że Jezus zmartwychwstał. A skoro tak, to jest z nami i towarzyszy naszej codzienności. Niech zatem ta obecność będzie siłą dla oddalania z naszego życia wszelkich lęków i niepokojów oraz wsparciem dla naszej wiary w powtórne przyjście Jezusa...

 - Galeria świąteczna

WB

29.03.2017 - ŚLADAMI JEZUSA

W każdą środę odwiedzają nas alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Tym razem zaprosili nas do wspólnego udziału w misterium nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Wiodła ona korytarzami naszego domu, na którego ścianach umieszczono wcześniej obrazy symbolizujące poszczególne stacje.

Było to wyjątkowe przeżycie – co więcej, skłoniło ono uczestników do głębokiej refleksji nad przeżywaniem czasu Wielkiego Postu...

 - Nasza Droga Krzyżowa

WB

10.03.2017 - W KLUBIE CZYTELNIKA…

W roku szkolnym 2016/2017 na terenie internatu założony został Klub Czytelnika mający na celu budzenie i kształtowanie zainteresowań czytelniczych wychowanków. Podstawą odbywających się zajęć jest Program Edukacji Czytelniczej. Spotkania Klubu odbywają się w czwartki o godzinie 19.00. Spotkania dostosowane są do wieku oraz zainteresowań wychowanków...

Czytaj więcej >>>

WB

14.02.2017 - W WALENTYNKOWYM KLIMACIE

Walentynkowym zwyczajem w naszym środowisku jest okazywanie sobie wzajemnie drobnych oznak sympatii - czy to w formie bardzo jawnych, czy mniej jawnych dowodach życzliwej pamięci. Nasz reporter oraz poczta walentynkowa w ten wtorek pracowali na pełnych obrotach.

 

 - W dzień Świętego Walentego

WB

27.01.2017 - TO, CO LUBI KAŻDY CHŁOPAK

Wieczorem nadchodzi czas na tradycyjne odstresowywanie na sali gimnastycznej. Są emocje, piłka, prawdziwy duch walki, no i nasz reporter...

 

 

 

- Piłka w grze!

KP i WB

26.01.2017 - ZANIM ZABŁYSNĄ ŚWIATŁA...

Każdy może spróbować tu swoich sił - o ile każdy występ poprzedzi zaangażowaniem na próbach i nauką tekstu w zaciszu swojego pokoju. Później czeka go za to scena, widownia, światła, no i oczywiście oklaski...

 

 

- Gwiazdorska galeria

KP i WB

25.01.2017 - Z CYKLU: ZRÓB TO SAM

Co można zrobić, dysponując w internacie trzema wolnymi popołudniami? W grupie III można sobie na przykład... pomalować pokój. Jeżeli uczęszcza się do klasy zawodowej o profilu robót wykończeniowych, to potrzebne są wyłącznie dobre chęci. Bo umiejętności, jak widać, są. Satysfakcja również!

 

 

- Robotnicze fotografie

KP i WB

24.01.2017 - 25 LAT SOSW W TARNOWIE

Z okazji 25-lecia naszej Placówki wychowawcy Internatu SOSW, Krzysztof Pepliński i Wiesław Borszowski, zrealizowali okolicznościową filmową prezentację poświęconą naszej Placówce. Każdego, kto jest już naszym absolwentem, obecnym wychowankiem czy też kimś w jakikolwiek sposób związanym z SOSW, zapraszamy do jej obejrzenia...

- film jubileuszowy

KP i WB

24.12.2016 - NAJWESELSZYCH ŚWIĄT!

W dzień Bożego Narodzenia
I radości, i spełnienia
I rodzinnego spokoju
Wielu prezentów w pokoju
Anielskiego zewsząd pienia...
Hej, przyjmijcie te życzenia
Od grona pedagogicznego
Internatu Wam drogiego

 

WB

27.03.2016 - Z OKAZJI WIELKIEJ NOCY...Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz spokojnego czasu w gronie najbliższych.

- obchody Wielkiej Nocy w SOSW

WB

28.12.2015 - DO SIEGO ROKU!

Wszystkim wychowankom, zarówno byłym, jak i obecnym, oraz ich wychowawcom - radosnego i szczęśliwego roku 2016:
- Z marzeniami, o które warto walczyć,
- Z radościami, którymi będziecie chcieli obdarzać innych,
- Z prawdziwymi przyjaciółmi,
- Z nadziejami, które będą inspiracją do lepszego życia.

Poniżej zaś pamiątka z tegorocznej wigilii Bożego Narodzenia, którą tradycyjnie obchodziliśmy w naszym wspólnym Domu przy ul. Romanowicza.

- obchody Bożego Narodzenia

WB

14.10.2015 - DZIEŃ NAUCZYCIELA...

Najserdeczniejszego życzenia -
Które da się urzeczywistnić
Pięknych szlachetnych pomsyłów
Które podszeptuje serce
Cierpliwości wytrwałości
U śmiechu na twarzy
Sukcesów zawodowych
Oraz zadowolenia z podopiecznych
Z głębi serca dziękujemy Wam
Za wszystkie dni które wspólnie Przeżywamy
Za uśmiech, dobrą radę
Za poświęcony nam czas
DZIĘKUJEMY.

- nasze obchody Dnia Nauczyciela

WB

FINAŁ JUBILEUSZOWEJ EDYCJI PROJEKTU PROFILAKTYCZNEGO

Odbyła się uroczysta Gala Finałowa, podsumowująca jubileuszową X edycję projektu profilaktycznego „Alkohol – świat zatopionych marzeń”. Na scenie Tarnowskiego Teatru wręczono nagrody wszystkim uczestnikom, którzy na przestrzeni roku szkolnego 2014/2015 współzawodniczyli w zadaniach programowych. Zwycięzcą całego konkursu został wieloletni lider projektu - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Na galę przybyli zaproszeni goście – Radni Miasta Tarnowa oraz przedstawiciele instytucji wpierających działania projektowe m.in. Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendy Miejskiej Policji, Muzeum Okręgowego w  Tarnowie i Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w  Rodzinie, którzy wręczyli laureatom cenne nagrody.

Ceremonię wręczania nagród uświetniły występy wokalistów i przedstawienia aktorów ze szkół i placówek biorących udział w projekcie. Publiczność mogła także podziwiać wystawę prac plastycznych z dziesięciu dotychczasowych edycji oraz zwycięską prezentację multimedialną, która była podsumowaniem tegorocznego przeglądu projektu.

Mimo, że pierwsze miejsce jest tylko jedno serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, ponieważ wszyscy jesteście zwycięzcami. – mówiła Dorota Krakowska, zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa ds. Polityki Społecznej.  A oto ranking laureatów X. edycji projektu profilaktycznego „Alkohol – świat zatopionych marzeń”:

1 miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie
2 miejsce: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Pogotowie Opiekuńcze” w Tarnowie
3 miejsce: Niepubliczne Gimnazjum w Tarnowie-Mościcach
               Gimnazjum nr 6 w Tarnowie
4 miejsce: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk” w Rzuchowej
5 miejsce: Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie
               Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Przyjazny Dom” w Tarnowie
6 miejsce: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Słoneczny Dom” w Tarnowie
7 miejsce: Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie
8 miejsce: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza im. J. Korczaka w Tarnowie

WB

30.04.2015 – WRACAMY NA FALE RDN!

Z dużym uznaniem słuchaczy i pracowników rozgłośni spotkała się tegoroczna audycja radiowa SOSW "Być Bliżej", zrealizowana w ramach projektu Świat Zatopionych Marzeń. Prezentacja naszej Placówki oparta została tym razem na wywiadzie przeprowadzonym z wicedyrektor SOSW, panią Renatą Wrzos. Audycję zrealizowali wychowawcy Internatu, panowie Wiesław Borszowski i Krzysztof Pepliński.

Dla zainteresowanych, którzy nie wysłuchali wcześniej audycji na falach RDN, zamieszczamy link do niej poniżej:

- tegoroczna audycja.

WB

04.04.2015 - JESZCZE JEDNA WIELKA NOC...

Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam, by zmartwychwstanie umacniało Was i Wasze rodziny w jedności i pokoju. Niech Baranek wypełni w ten wesoły czas nasze domy rodzinne błogim szczęściem, da nam siłę do przezwyciężenia trudności i sprawi, że niepewna przyszłość nigdy nie wzbudzi w nas trwogi...

WB

 

 

07.03.2015 - SWIETO SPORTOWE

Najstarsze grupy chlopców dzieki uprzejmosci organizatorów meczu mogly wziac udzial w spotkaniu z brazowymi medalistami mistrzostw swiata w Katarze. Spotkanie wiazalo sie z meczem pilki recznej w ramach Pucharu Polski pomiedzy SPR Tarnów a Wisla Plock, w której gra kilku zawodników z reprezentacji Polski. Mecz wprawdzie zespól z naszego miasta przegral, ale nieraz wazniejsza jest sama atmosfera widowiska sportowego – o czym moglismy przekonac sie wraz z trzema tysiacami tarnowskich kibiców.

- Nasze zdjęcia ze stadionu

- Galeria z wydarzenia (za radiokrakow.pl)

WB

02.03.2015 –KRAKOWIACZKI DWA

Dzisiaj zaglądnęliśmy do pracowni plastycznej internatu SOSW gdzie do końca miesiąca możemy oglądać pracę wykonaną na konkurs: „Poznajemy regiony Polski”. Placówka nasza prezentuje strój krakowski wykonany na zajęciach popołudniowych przez grupę wychowanków pod kierunkiem pani Urszuli Knapczyk.

 

- Zdjęcia tradycyjnych kostiumów

WB

10.01.2015 - SUKCES NA TORZE

Wielkim sukcesem naszej placówki zakończyły się integracyjne zawody kartingowe dla młodzieży z tarnowskich szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych!

Karting jest sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym, jak również socjalno-integracyjnym. Najlepszą metodą jest wskazywanie tego, co jest najważniejsze przez wytyczanie granic i uświadomienie, czym grozi ich przekroczenie przy dokonaniu złego wyboru. Reprezentacja naszej placówki zajęła trzecie, medalowe miejsce wśród dziesięciu innych reprezentacji biorących udział w zawodach. Warto nadmienić, że do zwycięstwa złotego medalu zabrakło zaledwie dwie setne sekundy!

W składzie naszej reprezentacji znaleźli się: Patrycjusz Moskal (kapitan), Piotr Błyskal, Mateusz Brożek, Dawid Niemiec. Serdecznie gratulujemy!

- relacja z zawodów (za imav.tv)

WB

24.12.2014 - W NASZYM BETLEJEM...

Historia o nieprzemijającej miłości Boga do człowieka po upływie dwóch tysięcy lat wciąż pozostaje aktualna. Wesoły to dzień, w którym Pan stał się jednym z nas - życzymy Wam, aby to szczęście zagościło także w Waszych sercach, i wzbogicało rodzinną atmosferę wigilijnego stołu...

 

- nasza wigilia

WB

01.11.2014 – SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI...

Swoją modlitwą, jak i myślami jesteśmy dziś przy tych, którzy odeszli. Wśród nich są uczniowie i nauczyciele SOSW. Jednym z nich jest założyciel naszej Placówki, pan dyrektor Władysław Pis, którego grób znajduje się na cmentarzu w Tarnowie-Klikowej.

Jego miejsce spoczynku odwiedziła delegacja wychowanków Internatu SOSW.

- Pamiętajmy o tych, co odeszli...

WB

14.10.2014 - DZIEŃ NAUCZYCIELA

Choć przyjęło się nazywać to święto Dniem Nauczyciela, nie tylko oni obchodzili w SOSW kolejny 14 października. Na naszej sali gimnastycznej odbywały się nie tylko podniosłe przemowy i gorące podziękowania wychowawcom, ale też tańce, śpiewy, czy przedstawienia. Radości było co nie miara, i wśród nauczycieli, i wśród wychowanków - ale co będziemy wam długo opowiadać, jeśli możecie zobaczyć to wszystko w reportażu poniżej...

- relacja z obchodów Dnia Edukacji Narodowej

WB

03.09.2014 – JESZCZE JEDEN NOWY ROK

1 września po uroczystej Mszy Świętej w kościele Miłosierdzia Bożego przeszliśmy wszyscy do hali sportowej SOSW, gdzie o godzinie 9:00 dyrektor SOSW, pan Krzysztof Zeliaś ceremonialnie rozpoczął inaugurację roku szkolnego w naszej Placówce.

Witając razem z nim wszystkich w rzeczywistości nowego roku szkolnego, pragniemy życzyć wam wiele radości płynącej ze szczęśliwego czasu, który spędzicie w naszym domu.

- Kalendarz roku szkolnego i dni wolnych

WB

07.07.2014 - KONIEC PEWNEGO ETAPU ŻYCIA

Wzruszenie i miłe wspomnienia towarzyszyły pożegnaniu absolwentów kończących edukację w naszej Placówce. W przemówieniu wygłoszonym przez pana dyrektora Krzysztofa Zeliasia zostały wyrażone odczucia naszych wszystkich. Pogratulował on również odchodzącym ich sukcesów, życząc powodzenia w dalszym życiu. Poniżej relacja wideo z tej uroczystości.

- relacja z uroczystej akademii

WB

12.07.2014 - KOZIOŁEK MATOŁEK W SOSW

Miło nam donieść, że już po raz kolejny - tym razem już w IX Edycji Projektu Profilaktycznego "Świat Zatopionych Marzeń" - nasza prezentacja, która podsumowała dokonania Placówki SOSW została wyróżniona pierwszym miejscem. I choć w ogólnej klasyfikacji nie byliśmy tym razem aż tak wysoko, wciąż pokazujemy, że jesteśmy w stanie dać z siebie wszystko.

Tym razem uczestnikom Projektu przypadło brać udział w zmaganiach u boku bohatera kultowych bajek i kreskówek, Koziołka Matołka... lecz co poczciwy kozioł przeżył - i co widział - opowie wam już poniższy film.

- zwycięska prezentacja

WB

12.05.2014 - GODNOŚĆ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Festyn w Parku Strzeleckim zakończył obchody II Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie.

Przez cały tydzień w naszym mieście realizowane były przedsięwzięcia nobilitujące osoby niepełnosprawne. Odbył się szereg imprez towarzyszących: sportowych, kulturalnych, artystycznych, czy dni otwarte.

Impreza w Parku Strzeleckim była udanym podsumowaniem czasu tych potrzebnych spotkań oraz sygnałem wysłanym do świadomości mieszkańców naszego miasta o stałej potrzebie usuwania barier społecznych utrudniających życie niepełnosprawnym.

- Skrót z Parku Strzeleckiego

- Galeria z wydarzenia (za pośrednictwem tarnow.pl)

WB

 

19.04.2014 - BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT...

Niech zmartwychwstały Chrystus udzieli Wam i Waszym bliskim daru życia pełnego radości i pokoju. Niech opromieni Wasze serca.


Niech da Wam nowe siły i optymizm potrzebny do stawiania czoła codzienności...

WB

 

15.04.2014 – WIELKANOC TUŻ

W świątecznej atmosferze spotkali się mieszkańcy naszego domu, aby móc tradycyjnie podzielić się wspólnie zwyczajami wielkanocnymi ze swoich rodzinnych stron.


Jak zwykle myśl przewodnia była jedna: wspólnotowy czas radości płynącej z faktu wielkanocnej nadziei...

- Galeria przedwielkanocna

WB

10.04.2014 - WIELKANOCNE KLIMATY W SOSW

Przedstawieniem małej formy multimedialno-muzycznej pod tytułem „Wyremontujesz serce dla Boga” rozpoczęliśmy czas wielkanocnej refleksji nad tajemnicą życia i (czasem) jego przemijania. Spontaniczna żywiołowość widowni złożonej z rodziców i innych zaproszonych gości jest najlepszą oceną tego nowatorskiego przedsięwzięcia, które wyznaczyło czas rozpoczęcia przez nas rekolekcji...

- Całość przedstawienia

- Galeria z przedstawienia (za pośrednictwem www.sosw.tarnow.pl)

WB

11.04.2014 – SOSW NA FALACH RDN III

Trzeci rok z rzędu nagrana została przez naszą Placówkę konkursowa audycja radiowa w ramach „Świata zatopionych marzeń”. O transmisji na falach RDNu poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Przypominamy, że w dwóch poprzednich edycjach audycje nasze zajmowały pierwsze miejsce.

Poniżej prezentacja tegorocznej audycji oraz linki do poprzednich.

- tegoroczna audycja,

- audycja z 2013,

- audycja z 2012,

WB

 

21.03.2014 - NIEGOŚCINNE SOSW

Wielkim sukcesem reprezentantów SOSW zakończyły się mistrzostwa w badmintonie o Puchar Świata Zatopionych Marzeń. Rozgrywały się one przez 2 miesiące w naszej sali sportowej - każda z 12 reprezentacji biorących udział w rozgrywkach wystawiła trzech zawodników, który następnie drogą losowania rywalizowali w trzech róznych grupach. Z każdej z nich dwóch najlepszych zakwalifikowało się do ścisłego finału... a pozycje medalowe wbrew zasadzie gościnności zagrabione zostały przez SOSW! Kolejne miejsca na podium zajęli M. Kółkowski, W. Baran oraz Ł. Kukliński.

- Badmintonowy skrót

WB

 

16.02.2014 – BYŁ TAKI BAL

Jeszcze niedawno nie mogliśmy się doczekać ferii zimowych, a już trzeba jutro zacząć znowu poruszać się w rytm szkolnego dzwonka. I semestr kończymy również balem kostiumowym kończącym czas karnawału. To dobra sposobność, by puścić w niepamięć ewentualne niepowodzenia poprzedniego semestru i w olimpijskiej formie rozpocząć kolejne półrocze. Na osłodę powrotu do szkoły garść wspomnień z udanego balu w formie fotografii. (Wkrótce również relacje filmowe z mistrzostw Świata Zatopionych Marzeń w badmintonie i w piłce nożnej - czyli nie tylko nauka!).

- Nasze wspomnienia z balu

WB

31.01.2014 – PRZYJEMNIE, ALE BEZPIECZNIE

Rozpoczynają się ferie. Życząc, by były ciekawe i pełne atrakcji, a przy tym bezpieczne, oferujemy Wam kilka dobrych rad!

* Przed wyjściem z domu ubierzcie się ciepło!
* Rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, jazda na nartach i sankach, jazda na łyżwach sprawiają dużo radości ale każda zabawa na śniegu powinna być bezpieczna...

Czytaj więcej >>>

WB

24.12.2013 - BOŻE NARODZENIE AD 2013

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wszystkiego, co dobre, miłości i pokoju, by wszystkie dni 2014 roku były tak piękne i szczęśliwe jak ten wieczór wigilijny. Niech nowonarodzony Jezus stanie się dla nas symbolem nadziei. Niech przyniesie nam wiele ciekawych życiowych wyzwań, które z sukcesem uda się zrealizować...

- Wigilia w Internacie

WB

06.12.2013 - MISTRZOWIE KARTINGU

Po rocznej przerwie uczestnicy projektu "Świat Zatopionych Marzeń" wrócili na tory Speed Race Tarnów, by rywalizować ze sobą w kolejnych wyścigach gokartów na specjalnie przygotowanym do tego torze. Celem organizatorów wydarzenia było pokazanie uczestnikom możliwości aktywnego zagospodarowania wolnego czasu poprzez sport kartingowy. Młodzi ludzie z placówek opiekuńczo-wychowawczych i szkół z powiatu tarnowskiego oraz samego miasta Tarnowa wzięli udział w integracyjnych zajęciach oraz drużynowych zawodach kartingowych, a także spotkaniach z mistrzami sportów motorowych.

- Nasza relacja z wydarzenia

- Relacja telewizji internetowej IMAV

WB

25.11.2013 - PEŁNOLETNIE "ŚPIEWAJ Z NAMI"!

Zgodnie z zapowiedziami 18 i 19 listopada w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbyła się osiemnasta, "pełnoletnia" edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Śpiewaj z nami”. Jego organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy razem”. Zamiast rozpisywać się na temat talentu osób, które wystąpiły na teatralnej scenie, bez zbędnych wstępów zapraszamy do oglądnięcia dokładnej relacji z obu dni festiwalu. Warto!

- Relacja z pierwszego dnia festiwalu

- Relacja z drugiego dnia festiwalu

WB

 

11.11.2013 - POLSKA NIEPODLEGŁA


W tym tygodniu w SOSW odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Nasze miasto Tarnów było pierwszym wyzwolonym spod władzy zaborczej – ówczesna Rada Miasta ogłosiła jego niepodległość 30 października 1918 roku. 95 lat później (czyli w ubiegły czwartek, 7 listopada) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym wychowankowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, podczas którego wyśpiewali bogaty repertuar pieśni patriotycznych.

 

- Obchody Dnia Niepodległości w SOSW

WB

14.10.2013 - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ!W tym szczególnym dniu życzymy Wam, aby trud codziennej pracy pedagogiczno-wychowawczej znalazł trwałą wdzięczność. Niech towarzyszy Wam przekonanie, że tworzycie przyszłość i nadajecie jej lepszy kształt.


- Obchody Dnia Nauczyciela w SOSW

WB

30.09.2013 - ZAŚPIEWAJMY RAZEM ZNÓW

Tak trudno uwierzyć, że minęło już osiemnaście lat. A jednak! Można powiedzieć, że Ogólnopolski Festiwal Artystyczny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Śpiewaj z nami” wraz ze swoją osiemnastą edycją doczekał się pełnoletności.

Do uczestnictwa w festiwalu po raz kolejny zapraszamy zespoły wokalne, taneczne oraz solistów. Swoje talenty odkryją przed nami na deskach tarnowskiego teatru już między 17 a 19 listopada – spośród nich wyłonimy wspólnie zwycięzców, na których już czeka wiele nagród i jeszcze więcej atrakcji. Po raz kolejny zapraszamy do Tarnowa na wspólną zabawę, odsyłając do poniższych dokumentów w celu zapisu:

- Regulamin,
- Karta informacyjna zespołu,
- Karta zgłoszeniowa.
- Baw się razem z nami!

WB

21.09.2013 - GRA W KOLORY

Nasz reporter uchwycił przy użyciu swojego aparatu tajemnicze pojemniki, które pojawiły się znienacka w różnych miejscach w naszej placówce. Jakie kryją w sobie tajemnice? Kto je tu umieścił? Jaki miał w tym cel? Niektórzy rozwikłali już tę tajemnicę, ale tym, którzy nadal są na tropie wyjaśniamy: wraz z wejściem nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku zmienił się sposób, w jaki segregujemy śmieci - a co za tym idzie, zmienić musiały się również pojemniki. Od teraz odpadki będziemy musieli umieszczać w przeznaczonych do tego, odpowiednio oznaczonych koszach. Zachęcamy zatem, by wspólnie pomogać środowisku i samemu zapoznać się z zasadami segregacji, klikając tutaj. A jeśli ktoś nie może się doczekać, by wypróbować nowo zdobytą wiedzę w praktyce, niech zagra w tę oto ekologiczną grę... albo od razu da kolegom dobry przykład, weźmie odpadki w dłoń i pięknym rzutem pokaże im, jak to robią najlepsi! :)

WB

16.09.2013 - MIJAJĄ DNI

Mamy już połowę września, a wakacje zdają się być już tylko odległym wspomnieniem. Pocieszeniem może być fakt, że jak z bicza strzelił minęły również pierwsze dwa tygodnie roku szkolnego, a więc i reszta powinna śmignąć nam przed oczami szybciej, niż się spodziewamy. Jeśli komuś to nie wystarczy, może znajdzie ukojenie w liczbach - do końca roku szkolnego zostało nieco ponad sto osiemdziesiąt dni, które umili niecałe sto dni wolnych od nauki! Takie proporcje mogą wydać się zaskakujące, ale matematyka przecież nie kłamie. Zachęcamy więc do raźnego parcia do przodu, a zainteresowanych kalendarzem dni wolnych odsyłamy do kliknięcia tutaj.

WB

26.06.2013 - PO ÓSMYM FINALE

Za nami uroczysty finał VIII edycji Świata Zatopionych Marzeń! Gala finałowa miała miejsce na scenie Tarnowskiego Teatru. Reprezentacja SOSW po całorocznych zmaganiach zajęła bardzo dobre, III miejsce, o jeden punkt przegrywając II miejsce z Zespołem Szkół Sportowych i o jeden punkt pozostając za Bursą Międzyszkolną. Chcielibyśmy pogratulować tym wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy w jakimkolwiek stopniu przez cały rok szkolny swoją ambicją, poświęceniem i zaangażowaniem godnie budowali wizerunek naszej placówki, przyczyniając się tym samym do końcowego sukcesu!

- Galeria zdjęć z finału Pawła Topolskiego (autora powyższej fotografii)

WB

23.06.2013 – WIELKI FINAŁ

Dobiegła końca realizacja VIII edycji projektu profilaktycznego „Alkohol – świat zatopionych marzeń”. Zapraszamy na uroczysty finał w dniu 24 czerwca o godz 10.00 do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego (duża scena).
Wstęp wolny! 
  
W programie uroczystości:
- występ najlepszej sztuki teatralnej przedstawień profilaktycznych,
- pokaz zwycięskiej prezentacji multimedialnej,
- wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów,
- wystawa prac plastycznych z całej edycji konkursu.

P.S. Wszystkim ojcom życzymy zdrowia, szczęścia i radości z okazji ich święta!

WB

14.05.2013 – TYDZIEŃ GODNOŚCI

Za nami Tydzień Godności Osób z Niepełnosprawnością. Celem tego przedsięwzięcia była integracja środowiska osób niepełnosprawnych z
osobami w pełni sprawnymi. Mieszkańcy naszego miasta w tym czasie mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat życia osób niepełnosprawnych - ich nauki, rehabilitacji, aktywizacji społecznej...

- Relacja z obchodów Tygodnia.

Czytaj więcej >>>

WB

22.04.2013 – REKRUTACJA TRWA!

Przypominamy za główną stroną naszej Placówki o mającej obecnie miejsce rekrutacji do SOSW:

Trwa rekrutacja do  przedszkola oraz do poszczególnych typów szkół w naszym Ośrodku.

Warunki przyjęcia dziecka do przedszkola i szkoły podstawowej...

Czytaj więcej >>>

WB

25.03.2013 - CZAS WIELKIEJ NOCY

Mała forma teatralna przygotowana przez wychowanków Placówki wprowadziła nas w okres zadumy i refleksji związanej z rozpoczynającymi się rekolekcjami wielkopostnymi. Wystrój świąteczny korytarzy, jak i zmiana asortymentu w galeryjce mówią o rychło nadchodzących świętach. Tylko aura za oknem jakby się pogubiła... Ale to wszystko oczywiście w naszym materiale filmowym.

- wiosna? - reko-lekcje.

WB

12.03.2013 - SPRAWNE OKO

Dziesięć drużyn. Dziesięć strzałów. Dziesięć minut. Odległość ponad dziesięciu metrów. Tarcza, której środek oznaczony jest liczbą dziesięć. Tak pokrótce wyglądały zmagania czteroosobowych drużyn reprezentujących swoje placówki w zmaganiach o Puchar Świata Zatopionych Marzeń - tym razem w strzelectwie sportowym na terenie LOK w Tarnowie-Krzyżu.

SOSW zajęło w tych zmaganiach bardzo dobre, drugie miejsce z wynikiem 87 punktów (strata sześciu punktów do zwycięzcy – Zespołu Szkół Sportowych). Osiągnięcie takiego wyniku z pewnością było możliwe dzięki uczestnictwu w cotygodniowych zajęciach na strzelnicy LOK. Pozytywne opinię oraz wyrazy uznania spływały na ręce drużyny zarówno od organizatorów, jak i od innych startujących. Gratulujemy sprawnych oczu, jak i umiejętności skupienia się w czasie oddawania strzału.

- Cel, pal!

WB

06.03.2013 - KAŻDY Z NAS "MA TALENT"

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy gościł niedawno przedstawicieli 10 placówek opiekuńczo–wychowawczych, którzy współzawodniczą w już VIII edycji projektu "Świat Zatopionych Marzeń". Powód - II Przegląd Talentów. Przed licznie zgromadzoną publicznością zostały zaprezentowane programy artystyczne zawierające w swoim programie taniec nowoczesny, recytację, śpiew, grę na instrumentach muzycznych, prace plastyczne czy nieprzeciętne predyspozycje umysłowe.

Reprezentantanci naszej Placówki Paweł i Piotr Pocicowie zaprezentowali swoje zdolności określania nazw dni tygodnia w oparciu o datę. W Przeglądzie wystąpił również nasz zespół taneczny Do-Re-Mi. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za prezentację swoich talentów i wspaniałe talenty.

- Nasze talenty

WB

19.02.2013 – MAM TALENT. MAM MARZENIA

Już wkrótce sala sportowa SOSW stanie się świadkiem wielkiego widowiska prezentacji talentów - przedstawicieli dziesięciu placówek -
uczestników Projektu. Każdy będzie mógł zaprezentować w dowolnej
formie artystyczne swoje zdolności.

Wszystkich zainteresowanych oglądnięciem tego szczególnego zjawiska zapraszamy do SOSW dnia 27 lutego (środa) o godzinie 15:45.

WB

03.02.2013 - HALOWE ROZGRYWKI

Po trzech miesiącach zakończyła się runda zimowa halowych rozgrywek w
piłce nożnej o puchar Świata Zatopionych Marzeń. W hali sportowej
Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 rozegrano ponad 90 meczy w
systemie każdy z każdym. Reprezentanci SOSW wygrali cztery mecze, jeden
zremisowali, w czterech musieli uznać wyższość swoich rywali.

Runda wiosenna pucharu zostanie rozegrana wiosną na boisku Zespołu Szkół
Sportowych w Mościcach.

- Zaciekła gra, emocjonujący komentarz

WB

07.01.2013 – W WYŚCIGU DO MARZEŃ

W dniu 17 grudnia 2012 roku na torze Speed Race Tarnów o godz. 12.00 odbyły się integracyjne zajęcia i drużynowe zawody kartingowe połączone ze spotkaniem z Mistrzami sportów motorowych dla dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Pogotowie Opiekuńcze”, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. J. Korczaka, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przyjazny Dom”, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom”, Gimnazjum nr 4 im. J. Brauna, Specjalnego Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego, Zespołu Szkół Sportowych, Bursy Międzyszkolnej, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyk” w Rzuchowej.

Po bardzo emocjonujących zawodach odbyło się spotkanie z Mistrzami sportów motorowych, którego gośćmi byli: Janusz Kołodziej - reprezentant Polski, wielokrotny Indywidualny i Drużynowy Mistrz Polski na żużlu, Łukasz Kiwior - reprezentant naszego kraju na Światowy Finał Roka, Kartingowy Mistrz Polski, Andrzej Ziembowski - paraolimpijczyk, wielokrotny Mistrz Polski w pływaniu, Jarosław Wawrzkiewicz - Indywidualny i Drużynowy Mistrz Polski w samochodowych rajdach nawigacyjno-turystycznych oraz Rafał Kiwior - koordynator ogólnopolskiej akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa", Mistrz i Wicemistrz Polski w samochodowych rajdach nawigacyjno-turystycznych...

Czytaj więcej >>>

WB

24.12.2012 - JEZUS SIĘ NAM NARODZIŁ

"Wigilia, piękne rodzin bratanie
Kiedy nas bliscy otoczą w krąg
Kiedy się kruchy opłatek łamie
wśród dobrych życzeń na cały rok..."

Niech Święta Bożego Narodzenia będą dla Was czasem spokoju, nadziei, miłości, życzliwości i wiary w Nowonarodzonego, który niech udziela Wam swojej mocy w pokonywaniu trudów codziennego życia...

- Nasza wigilia

WB

19.11.2012 - WOLA ISTNIENIA DOCENIONA

Pierwsze miejsce w kategorii przedstawień teatralnych oraz puchar Prezydenta Miasta Tarnowa zdobyli wychowankowie internatu SOSW za spektakl "Wola istnienia". Wzięli oni udział w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym "Śpiewaj z Nami". W festiwalu udział wzięło 27 zespołów i solistów z różnych stron Polski. Serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu i życzymy następnych! W przedstawieniu wzięli udział Weronika Baran, Łukasz Kukliński, Marcin Kółkowski, Dawid Kotarba, Sylwester Kozioł. Do występu zostali oni przygotowani przez Jolantę Ciesielczyk, Elżbietę Sarnecką i Wiesława Borszowskiego.

- "Śpiewaj z Nami" w obiektywie (playlista)

WB

11.11.2012 – DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada - dzień, w którym obchodzimy narodowe Święto Niepodległości - to symbol odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Z tej okazji miała u nas miejsce uroczysta akademia.


- Obchody Dnia Niepodległości w SOSW

WB

22.10.2012 – SOSW ZNOWU NADAJE...

W niedzielę 21 X o godzinie 15:20 stacja RDN Małopolska w ramach Projektu Profilaktycznego „Świat Zatopionych Marzeń wyemitowała audycję radiową przedstawiającą słuchaczom naszą Placówkę, jak również Poradnię Specjalistyczną „Arka”. W maju, po wyemitowaniu audycji innych Placówek jury składające się z dziennikarzy radiowych RDN oceni wartość warsztatową i merytoryczną wszystkich audycji.

Przypominamy, że naszą poprzednią audycję wyemitowano w maju tego roku – zajęła pierwsze miejsce spośród ośmiu ocenianych.

- Zapraszamy do wysłuchania tegorocznej audycji!

WB

14.10.2012 – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Jak nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy, za SERCE.

Tymi słowami pragniemy przekazać
najserdeczniejsze życzenia,
aby nie zabrakło Wam zapału
do kształtowania naszych sumień,
abyście uczyli nas pokonywania zła
i kierowania się w życiu tylko dobrem.

Potrzebne są nam wzorce i Wy,
drodzy Nauczyciele jesteście takimi wzorcami...

- Obchody Dnia Nauczyciela w SOSW

WB

30.09.2012 – RAJD ZŁOTEGO LIŚCIA

VIII Edycja „Świata Zatopionych Marzeń” zaczęła się na dobre. W ubiegłym tygodniu reprezentacja SOSW uczestniczyła wraz z przedstawicielami dziesięciu innych placówek w Jesiennym Rajdzie Rowerowym szlakiem pięknych zakątków ziemi tarnowskiej. Co tym razem odkryli w okolicznych zakamarkach nasi dziarscy reprezentanci? Jeżeli chcecie się dowiedzieć – tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym zamieszczonym poniżej...

- Rajd "Świata Zatopionych Marzeń"

WB

08.09.2012 – OJ, BĘDZIE SIĘ DZIAŁO...

Organizatorzy VIII Edycji "Świata Zatopionych Marzeń" po raz kolejny przygotowali uczestnikom bogatą ofertę pierwszorzędnych, a przy tym niezwykle sympatycznych działań profilaktycznych. Młodzież będzie uczestniczyła w wielu ciekawych spotkaniach, warsztatach inwencji twórczej czy rywalizacjach sportowych. Prowadzone będą między innymi rozgrywki ligowe piłki nożnej i siatkowej, zawody strzeleckie z broni pneumatycznej oraz grand prix wyścigów kartingowych na torze Daytona. W styczniu odbędzie się kolejna edycja „Mam talent”, a w maju -przegląd form scenicznych i prezentacji multimedialnych. W czerwcu czeka nas integracyjny piknik na Jamnej z udziałem wszystkich uczestników, zaś na koniec uroczysta gala w Teatrze Tarnowskim jak zwykle podsumuje całą edycję. O realizacji tych i wielu innych zadań na bieżąco będziemy was informować na naszej stronie.

Czytaj więcej >>>

WB

25.05.2012 – HALO, HALO, TU SOSW NA FALACH RDN

Jak zapowiadaliśmy wcześniej – przedstawiciele naszej społeczności wzięli udział w radiowej audycji „Być bliżej”. Przez czterdzieści minut przybliżali oni radiosłuchaczom życie w naszej Placówce. Wizyta w tarnowskiej rozgłośni RDN była możliwa dzięki realizacji Projektu „Świat zatopionych marzeń”. Naszym zadaniem była nie tylko prezentacja SOSW, ale i MOPS w Tarnowie – instytucji, którą wylosowaliśmy do prezentacji w czasie biegu terenowego szlakiem tarnowskich instytucji świadczących pomoc osobom dotkniętym skutkami uzależnień. Dzięki gościnności gospodarza rozgłośni – ks. Krzysztofa Orła mogliśmy zajrzeć nawet do najbardziej tajemniczych zakamarków RDN. Czekały na nas także słodki poczęstunek i prezenty w postaci gadżetów radiowych. Pragniemy przy tej okazji podziękować też za gościnność i niezapomniane wrażenia. Okazało się, że nasz udział w audycji odbił się szerokim echem, dlatego wychodząc naprzeciw Waszym prośbom umieszczamy bogaty materiał reporterski z tego wydarzenia w postaci reportażu:

- fotograficznego,

- i radiowego.

WB

18.05.2012 – SOSW W RDN


Już w tę niedzielę w ramach realizacji projektu "Świat zatopionych marzeń" na falach radiowych RDN Małopolska gościć będą reprezentanci SOSW. Tego dnia o o 15.20 w audycji "Być Bliżej", prowadzonej przez ks. Krzysztofa Orła przybliżone zostanie życie naszej placówki i codzienność jej wychowanków. Wszystkich naszych przyjaciół i sympatyków zapraszamy do radioodbiorników!

Niedziela, 20 maja 2012, RDN Małopolska (103,6 FM), godzina 15.20!

WB

30.04.2012 – POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Niewątpliwie zakończenie roku II klasy maturalnej Liceum Uzupełniającego przy SOSW w Tarnowie jest ważnym wydarzeniem zamykającym i otwierającym pewien rozdział w życiu nowych absolwentów. Wszyscy z tej okazji życzymy im powodzenia w realizacji marzeń. Poniżej umieszczamy krótką relację filmową…

 

- Pożegnanie z absolwentami

WB

06.04.2012 – RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!

Niech wydarzenie Wielkiej Nocy wzmocni w Was wiarę w Chrystusa.
Niech stanie się Waszą nadzieją i otuchą.
Niech przyniesie Wam wszystkim pokój, radość i życzliwość…

Budzi się nam przyroda do życia po zimie, a świąteczny czas pochłania bez reszty serca i ręce mieszkańców naszego Domu. Rekolekcje, porządki, kartki wielkanocne, pisanki, wypieki, dekorowanie koszyczków, czy włączenie się w wykonanie Bożego grobu w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Tarnowie… Jak zwykle zapraszamy do naszej galerii, która przedstawia panującą u nas gorączkę przygotowań.

- Galeria wielkanocna

WB

16.03.2012 - ARCYKOSZMARY SŁOWNE

”Zmorzony (a jeszcze przed półgodziną superrześki) po ponadtrzyićwierćgodzinnej przebieżce hodowca psów husky...”

Tymi słowami na długiej przerwie rozpoczęło się w naszej placówce III Dyktando Ortograficzne dla Nauczycieli SOSW. Wszyscy chętni mogli zmierzyć się z tekstem autorstwa Katarzyny Kłosińskiej. Dla nieśmiałych i tych, którzy nie mogli wziąć udziału w dyktandzie zamieszczamy jego krótki filmowy flesz z dołączonym w opisie tekstem. Do wszystkich uczestników kierujemy nasze gratulacje, a na ręce organizatorów składamy szczere słowa uznania...

- Dyktando w oku filmowca

WB

21.02.2012 – NO I PO KARNAWALEWraz z końcem ferii wkraczamy w okres Wielkiego Postu, co dobitnie podkreślił nasz bal karnawałowy kładący kres hucznym zabawom dyskotekowym. Póki co - tradycyjnie otwieramy przed Wami naszą galerię fotograficzną z tego wydarzenia.

- Galeria karnawałowa

KP & WB

14.02.2012 - PUCHAR ŚWIATA... ZATOPIONYCH MARZEŃ.

Od dwóch miesięcy reprezentacja SOSW uczestniczy w halowych rozgrywkach w piłce nożnej o puchar "Świata zatopionych marzeń". Wśród rywalizujących znalazły się tradycyjnie wszystkie placówki opiekuńczo - wychowawcze miasta Tarnowa, a także Zespół Szkół Sportowych.

Mecze rundy wiosennej rozgrywane w hali sportowej Gimnazjum nr 4 odbywają się raz w tygodniu w systemie dwa mecze po dwa razy kwadrans. Ciekawostką regulaminową turniejów jest obowiązkowe przebywanie na boisku dwóch wychowawców. W ferworze walki sportowej zacierają się często relacje wychowawca – wychowanek, a młodość i fantazja tak absorbują tych pierwszych, że samą siłą woli starają się zatrzeć różnice kondycyjne. Od kwietnia rozpocznie się runda rewanżowa rozgrywana na obiektach Orlika.

Przypominamy, że równolegle z rozgrywkami piłkarskimi trwają obecnie prace sceniczne nad małą formą teatralną, pracami plastycznymi „W świecie ziarna”, makietą konkursową jesiennego rajdu rowerowego szlakiem ziemi tarnowskiej, czy realizacją audycji radiowej o tarnowskim MOPS, która w maju zostanie przedstawiona na falach RDN Małopolska. O tym wszystkim już wkrótce...

- Relacja z meczu

WB

01.02.2012 – SOS-WWW

Informujemy wszystkich naszych sympatyków, że pod adresem www.sosw.tarnow.pl od kilku tygodni funkcjonuje siostrzany portal poświęcony SOSW w Tarnowie.

WB

14.01.2012 – DLA BOGA ŻYŁEŚ, DLA PRZYJACIÓŁ BYŁEŚ

Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci byłego dyrektora naszej placówki, pana magistra Władysława Pisa. Był on pierwszym jej dyrektorem – budował ją, otwierał i wyposażał. Jeszcze trzy miesiące temu z okazji obchodów dwudziestolecia jej istnienia gościliśmy go wśród nas. Jak zawsze pogodnego, pełnego wrażliwości, pytającego o naszą teraźniejszość – takiego wszyscy chcemy go pamiętać. „Bo nie umiera ten, kto pozostaje w ludzkiej pamięci”.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się modlitwą różańcową w kościele parafialnym Niepokolanego Serca Najświętszej Marii Panny w Klikowej dnia 24 stycznia 2012 roku o godzinie 12.20. Msza święta pogrzebowa za spokój duszy świętej pamięci zmarłego zostanie odprawiona o godzinie 13.00.

SOSW

14.01.2012 – ZAPROSZENIE NA WIECZÓR TALENTÓW

Obecny rok szkolny został ogłoszony przez MEN "Rokiem Odkrywania Talentów". Tej idei naprzeciw wychodzą organizatorzy VII Edycji Realizacji Projektu Profilaktycznego "Alkohol - Świat Zatopionych Marzeń".

Z ich inicjatywy w dniu 17 I 2012 r. o godz. 18.00 na terenie Bursy Międzyszkolnej w Mościach przy ul. Szarych Szeregów 1 odbędzie się Przegląd Twórczości Artystycznej Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Miasta Tarnowa - "Nie tylko słowo".

Naszą placówkę reprezentuje zespół "DO-RE-MI". Koordynatorzy życzą udanej prezentacji!

WB

24.12.2011 - NADESZŁY ŚWIĘTA!

Tradycją naszego Domu stało się już, że kilka dni przed rozjechaniem się do swoich rodzinnych domów gromadzimy się na wspólnej wieczerzy. Łamiąc się opłatkiem, możemy obdarować współmieszkańców internackiej rodziny i gości tym, co w nas najserdeczniejsze i najbardziej osobiste, a co tak trudno przekazać w naszej tak szybko biegnącej codzienności. Przełamywany przez nas biały opłatek naprawia często to, co w relacjach z drugim człowiekiem niechcący się popsuło, potrafi wypowiedzieć to, co wydawało się nam nie do wypowiedzenia; potrafi sprawić, że nasza internacka rodzina staje się silniejsza...

My, starając się nie zakłócać miru Naszego Domu, próbowaliśmy już od początku grudnia dyskretnie obserwować jego mieszkańców przygotowujących się do Świąt Bożego Narodzenia. Stąd w naszym reportażu możecie zobaczyć materiał z wykonywania elementów wystroju świątecznego, zajęć kulinarnych w ramach naszej Akademii Smaku czy wreszcie zaangażowania się najstarszej grupy chłopców w powstanie szopki Bożonarodzeniowej w Kościele p. wzw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zapraszając do poniższych materiałów życzymy, aby nikt z Was nie czuł się w te święta samotnym, a bogactwo przeżyć tego wieczoru udzieliło się tym, z którymi wspólnie będziecie spędzać niezwykły wieczór 24 grudnia…

- Reportaż świąteczny

- Galeria świąteczna

WB

10.12.2011 – WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W dniu, w którym spełniają się dziecięce marzenia, z misją obdarowania mieszkańców naszego Domu przybył w asyście aniołów św. Mikołaj – nie jakiś tam przebieraniec z marketu, ale prawdziwy św. Mikołaj. I myliłby się ten, kto pomyślałby, że jest to wprawdzie bajeczna wizyta, ale sprowadzająca się tylko do bezemocjonalnego wręczania długo oczekiwanych prezentów. U naszego gościa każdy z obdarowywanych mógł, a nawet musiał wkupić się w łaski jakimś talentem – nie zabrakło więc śpiewu, recytacji, popisów zręczności... lub ostatecznie pięknego uśmiechu! Ale o tym wszystkim oczywiście w naszej galerii fotograficznej...

- Galeria mikołajkowa

WB

03.12.2011 – BYŁ TAKI BAL

„Czy to jutro, czy to dziś,
Wszystkim jest potrzebny miś”

Ostatki w naszej placówce zbiegły się w tym roku z obchodami Dnia Misia, którego najważniejszym punktem był wpisany już w tradycję naszego domu Misiowy bal. Uczestnicy zabawy poznali historię przyjaciela każdego dzieciństwa - pluszowego misia. Dużo emocji towarzyszyło konkursom, wśród których największą popularnością cieszyły się wyścig w jedzeniu misiowego miodku czy wybór najładniejszej misiowej kreacji. W czasie zabawy rozstrzygnięty również został konkurs plastyczny: „Miś – bohater mojej ulubionej bajki”. Nagrodami w tym dniu były oczywiście słodycze, z których kalorie tracone były w trakcie dyskotekowych, misiowych rzecz jasna rytmów.

- Galeria misiowych zdjęć

TG, BL, WB

23.11.2011 – ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE!

W dniach 17-19 listopada Tarnów ugościł w ramach XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej – „Śpiewaj z Nami” ponad 200 uczestników z całej Polski. Na scenie Teatru im. Ludwika Solskiego młodzi artyści w kategoriach zarówno zespołowych, jak i solowych dzielili się swoją wrażliwością i otwartością na świat. Zawarli ją w bogactwie prezentowanych aranżacji i układów choreograficznych ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności...

Czytaj więcej >>>

WB

30.10.2011 – MISTRZOSTWA POLSKI W BADMINTONIE!

Świetnie poradzili sobie wychowankowie naszej placówki, którzy w Koninie w dniach 21-23 X wzięli udział w zorganizowanych przez ZSS „Sprawni Razem” Mistrzostwach Polski w Badmintonie.

Pragniemy nadmienić, że reprezentanci tarnowskiego SOSW, którzy wzięli udział w mistrzostwach, na codzień trenują w naszej placówce pod okiem pań Doroty Rucińskiej i Agnieszki Zaklikiewicz. Duże wrażenie na nich pozostawiła także wizyta w Sankturarium w Licheniu. Najlepsi otrzymali oczywiście stosowne nagrody i puchary.

W rozwinięciu wiadomości znajdują się wyniki naszych młodych sportowców i galeria…

Czytaj więcej >>>

WB

 

22.10.2011 - FESTIWAL BOBER MOVIE

W ubiegłym tygodniu członkowie klubu filmowego Budrysek, działającego przy Internacie SOSW, w ramach projektu Fundacji Inicjatyw Twórczych: Młodzi – Aktywni, uczestniczyli w I Młodzieżowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Bober Movie w Ciężkowicach. Wśród kilkunastu zakwalifikowanych na festiwal filmów wyróżnienie otrzymała praca "Życie bez używek". Film zaprezentował działania profilaktyczne prowadzone w naszej placówce w ramach Projektu Profilaktycznego "Świat zatopionych marzeń".

Gratulujemy sukcesu naszym filmowcom i życzymy kolejnych, mając nadzieję, że wzbogacą oni swoimi kolejnymi pracami również nasz kanał Youtube.

- Minigaleria fotografii z festiwalu

WB

14.10.2011 - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce”… Serdeczne podziękowanie w dniu Święta Edukacji wszystkim pracownikom naszej Placówki za zaangażowanie i sumienną, rzetelną pracę, za Wasz trud i cierpliwość.

Przyjmijcie też życzenia szczęścia w życiu osobistym oraz satysfakcji i zadowolenia płynących z poczucia dobrze wykonanej służby.

- Galeria zdjęć z obchodów

- Filmowa relacja


WB

29.09.2011 - WRACA "ŚWIAT ZATOPIONYCH MARZEŃ"!

W gościnnych progach Pogotowia Opiekuńczego spotkali się po raz kolejny koordynatorzy placówek oświatowo-wychowawczych będących uczestnikami rozpoczynającej się VII Edycji Projektu Profilaktycznego „Świat Zatopionych Marzeń”.

Projekt stał się już sprawdzoną formą profilaktyki uzależnień, stąd – szósty raz z rzędu - nasza w nim obecność. Jego uczestnicy dowiedzą się o następstwach wpływu uzależnień na życie rodzinne, karierę szkolną i zawodową. Zapoznają się z problematyką leczenia osób uzależnionych i kontrpropozycjami stanowiącymi alternatywę dla złudnego świata używek.

Czytaj więcej >>>

WB

21.09.2011 - POŻEGNANIE LATA

Gródek nad Dunajcem to malownicza miejscowość położona nad Jeziorem Rożnowskim, otoczona piaszczystymi plażami i gęstymi lasami. Czy można było wymarzyć sobie lepsze miejsce na pożegnanie lata i przywitanie złotej, polskiej jesieni? Stąd pomysł na turystyczny rajd grupy III i VI - by u schyłku lata spędzić dwa dni w bliskim kontakcie z naturą. Oglądnijcie fotoreportaż – może warto odwiedzić z rodziną lub przyjaciółmi to miejsce?

- Fotoreportaż

WB

12.09.2011 - I ZACZĘŁO SIĘ!

Gdyby ktoś nie zauważył, pragniemy go poinformować, że rozpoczął się już nowy rok szkolny 2011-2012 i potrwa on do ostatniego piątku czerwca przyszłego roku – będzie trwał więc 38 tygodni (czyli 301 dni, 7224 godzin, 433440 minut).

To z pewnością dużo czasu aby zdążyć zrealizować wiele ciekawych planów i projektów oraz osiągnąć znaczące sukcesy. Jest to jednak jednocześnie zbyt mało czasu, by móc pozwolić sobie na stracenie go przez lenistwo czy zajmowanie się rzeczami interesującymi, ale nie mającymi nic wspólnego z waszymi obowiązkami szkolnymi. Czy chodzenie do szkoły jest wyłącznie częścią smutnej doli każdego żaka? Nic podobnego – w nowym roku proponujemy wam realizację wielu ciekawych projektów i udział w różnych interesujących formach proponowanych przez koła zainteresowań działające w naszym domu. Już wkrótce nasze pierwsze relacje!

A teraz czas na to, na co wielu zapewne czekało – harmonogram roku szkolnego, a w nim wypisane dni wolne od zajęć!

Czytaj więcej >>>

WB

05.07.2011 - LISTY POCHWALNE

Przez cały rok szkolny wychowankowie internatu nie tylko zdobywają wiedzę, poznają nowe miejsca i nowych ludzi, ale także „pracują” na opinię o swojej osobie. Całokształt tej pracy jest dostrzegany i nagradzany przez wychowawców poszczególnych grup na zakończenie roku szkolnego. Wyróżniający się wychowankowie zabierają do domów rodzinnych „LISTY POCHWALNE” w formie dyplomów, w których rodzice są informowani o wzorowej postawie swojego dziecka. To wielkie wyróżnienie dla wychowanków, źródło prestiżu wśród rówieśników i zachęta dla wszystkich mieszkańców internatu, aby „popracować” w następnym roku szkolnym na taką formę uznania. Oto lista wyróżnionych mieszkańców internatu na zakończenie roku szkolnego 2010/2011...

Czytaj więcej >>>

LN

STARSZE WIADOMOŚCI >>>

Termometr SOSW Click for Tarnow, Poland Forecast

MYŚL TYGODNIA

"Marząc, szkicujemy naszą przyszłość..."


Przyjaciele: